Víte, jak vyrobit opravdu zdravý sirup z bylinek? Pořiďte si návod > tady.

Bylinářka a aromaterapeutka

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Linda Mahelová

Od roku 1991 jsem se ve svých šestnácti letech začala věnovat sběru, poznávání a užívání bylinek a fenoménu léčitelství. Od roku 2009 se věnuji holistické uvolňující masáži, píšu o bylinkách blog a natáčím o nich videa. 

Cesta k bylinkám

 Před mnoha lety jsem se věnovala fenoménu léčitelství. Viděla jsem mnoho bolesti, slyšela jsem příběhy plné utrpení. Touto cestou jsem se dostala k lidské duši. Uviděla jsem křehkost, zranitelnost, ale taky velkou sílu a schopnost uzdravit se během okamžiku. Všichni v sobě máme klíč k uzdravení. Jsme ve své podstatě dokonalé bytosti. Stejně tak, jako je v přírodě všechno dokonalé. Tohle předávám dále.

 Učím sebe i druhé kultivovat všímavost, která nám pomáhá změnit úhel pohledu a ve výsledku se tak stát šťastnějšími bytostmi. Tímto propojením se sebou můžeme nalézt svou vnitřní harmonii, radost a šířit své vlastní poselství dál.


Od mala jsem byla obklopena lidmi, kteří se zabývali přírodou, zahradami, bylinkami, ale taky duchovními zákonitostmi. Táta byl veterinář a léčbu bylinkami užíval s úspěchem i pro zvířata. S oběma rodiči jsme se věnovali tzv. lidovému léčitelství. 

Vzpomínám na tu dobu ráda. Viděli jsme často zázraky na počkání. Studovala jsem k tomu bylinky, s tátou jsme vyráběli léčivé masti. Byl o ně zájem, stejně tak jako o fenomén léčitelství. 

Postupem času, když mi "rukama" prošly snad stovky lidí, jsem uvnitř sebe cítila, že chci jít ještě dál. Pochopit souvislosti. A pomoci druhým, aby si uměli sami pomoci. Ať už skrze bylinky nebo změnou postoje ke svému zdraví.

Byla to krásná cesta a jsem ráda, že jsem u toho mohla být.

Děkuji všem lidem, kteří mi důvěřovali a nalezli svou vnitřní sílu a radost. Ještě po letech některé z nich potkávám a vzpomínáme na dobu, kdy jsme zažili zázračné chvíle.

Teď se na tuto cestu vydávám s vámi. 

Jsem autorkou několika on-line kurzů o bylinkách, mysli a souvislostí vztahu člověka s přírodou. Vedu živé kurzy, učím zájemce poznávat bylinky, vyrábět vlastní bylinkové směsi, masti, sirupy, oleje a mnoho dalšího.

Inspirujte se

Vlivem tzv. rychlé doby se občas cítíme unavení a bez energie. Ale můžeme to změnit. Řadu let jsem se učila poznávat zákonitosti, které nás ovlivňují, pracovala jsem s fenoménem léčitelství, energií, bylinkami. To všechno je nám od přírody přirozené, přestože se tím vědomě nezabýváme. Máme schopnost být šťastní a naplnění radostí. Máme možnost žít krásný život.

Poznejte bylinky, které můžete po celý rok užívat, sbírat a zpracovávat.

Objevte zapomenuté souznění s přírodou.

Příroda k nám promlouvá, ukazuje nám principy, které jsou funkční. Je tu s námi něco, co nás přesahuje. Moudrost přírody. A tu v sobě každý máme a můžeme ji uvidět ve své realitě.


Čím se zabývám

Bylinky, holistická terapie

- vyrábím z bylinek masti, oleje, směsi, pleťové vody, masky, tvořím pro vás online kurzy, účastním se živých kurzů, publikuji články, natáčím videa o bylinkách do online kurzů i veřejná, dělám aromamasáže. Baví mě všechno to bylinkové tvoření a těší mě, že ho s vámi mohu sdílet.

Bylinkový kalendář

Kromě článků o bylinkách publikuji e-booky. Začtěte se do Bylinkového kalendáře.
Přečíst e-book

Očista těla

Přečtěte si e-book zdarma 10 bylin pro očistu vašeho těla a nechte se inspirovat.
Přečíst e-book

Online kurzy

Jsem autorkou online kurzů Zahrada mysli, Síla kořenů, Zdravá žena a Vůně bylin.
Tudy ke kurzům

Jedlé bylinky

Připravuji nový kurz se spoustou receptů. Vhodný pro všechny, kteří chtějí zdravě jíst.
Zjistit více

Videa

Podívejte se na můj Youtube kanál, kde najdete veřejná videa o bylinkách.
Podívat se na videa

Workshopy

Účastním se workshopů o bylinkách, aromaterapii a výrobě přírodní kosmetiky.

Co říkají čtenáři mých e-booků a účastníci programů:

Jsem opravdu nadšená, program Vůně bylin mě doslova nadchnul. Je to pastva pro oči, potěcha pro duši a množství úžasných receptů pro tělo. Sama si vyrábím z bylinek domácí tinktury, krémy a jídla, ale tak široká škála mne příjemně překvapila. Je tam množství bylinek i pro mne neznámých a netradičních. Našla jsem zde spoustu receptů a rad.

Úplně mne uchvátila sekce ročních období. Je za tím vidět obrovské množství skvěle odvedené práce. Vřele to doporučuji všem začátečníkům i pokročilým zájemcům o bylinky. Každý si tam najde to svoje. Děkuji moc.
Andrea Novotnámaminka, blogerka
Linda je nejenom bylinkářka, ale má i úžasný dar předávat dary přírody dál a ukazovat nám souvislosti s lidskou duší. Procházím si kurz Očista těla kořeny a dochází mi, jak jsou kořeny ve všech směrech důležité. Symbolické i reálné.

Moc se mi líbí, že konečně poznávám bylinky a jejich kořeny, které jsem dlouho vyhazovala jako plevel. Jako kdybych se po letech seznámila se sousedy. Roky jsem je míjela, a teď konečně vím, co jsou zač. Že mi pomůžou v kuchyni, nebo dodají energii. Objevuji jak udělat tinktury a oleje a jak zmírnit jarní únavu. A tak nastává první jaro, kdy mé výlety do přírody budou mít další smysl, a těším se na výsledek.
Andrea Grigerová
Delší dobu jsem hledala nějakou knihu, která by mě naučila, jak více vnímat přírodu a její zákonitosti, jak porozumět koloběhu roku, jak se naučit, jaké blahodárné účinky mají bylinky na naše zdraví. Ne náhodou mě oslovil program Zahrada mysli.

Procházím programem a musím říci, že Zahrada mysli předčila mé očekávání. Nalezla jsem zde odpovědi, jak jednotlivá roční období působí na člověka.

Ale především mění Zahrada mysli mé myšlení, přinesla mi do života více čisté radosti, důvěru i odpuštění sobě a druhým, naučila jsem se propouštět obavy ze své mysli. Pochopila jsem, jak působí zákon akce a reakce a na dění kolem sebe pohlížím z té lepší stránky. V mnohém mě Zahrada velmi obohatila a vím, že mnoho zajímavého mě ještě čeká v dalších částech programu.
Helena Dosedělová
Program Vůně bylin bych doporučila všem, kteří mají rádi přírodu, baví je zkoušet nové věci a nejsou líní si něco pro zdraví vyrobit doma sami, místo toho, aby si kupovali produkty s různými chemickými přísadami. Která žena by nechtěla mít zdravou pleť, zdravé vlasy i tělo?

V programu jsou na to recepty z bylinek, které jsou snadno dostupné. A pokrmy z bylin mohou krásně zpestřit jídelníček. Bylinkové tvoření jsem si zamilovala a budu se k němu rozhodně ráda vracet pro inspiraci podle toho, jaké bylinky zrovna porostou. Je skvělé, že řadu receptů je možné vyrobit i ze sušených bylin. Děkuji 🙂
Dita Breberováterapeutka a lektorka
Milá Lindo, chci moc poděkovat za program Vůně bylin.😊 Je to krásně srozumitelné, úžasně zpracované, vždy přesně hned najdu co potřebuji. Už se nesmírně těším na sběr bylinek a tvoření z nich. Bylinky miluji, jen jsem nevěděla jak s nimi přesně naložit a tak jsem si přála , aby se tyto informace ke mně dostaly... a ejhle narazila jsem na tento program!.😊 Děkuji mockrát a přeji krásnou neděli! Jsem moc ráda, že jsem vás našla...
Alena Krocová
Chci Vám moc poděkovat za oba programy, které jsem u Vás a s Vámi absolvovala a absolvuji - Zahrada mysli a Vůně bylin. Bylinky mě vždycky zajímaly, ale dlouho jsem nevěděla, jak na to.

Díky Vám a Vaším programům se mi otevřel úplně jiný svět a učí mě vnímat přírodu zcela jinak, než jsem doposud byla zvyklá. A vlastně ne jen přírodu, ale všechno kolem sebe a hlavně samu sebe.

Co se týká Tvoření, tak to je přesně to, co jsem potřebovala. Je úžasné vědět na co, která bylinka je, ale co s ní pak dál, to už málokterý klasický herbář prozradí. Vaše rady a různé impulzy během toho půl roku, co se účastním vašich programů, přicházely až nečekaně načasovaně. Takže ještě jednou moc děkuji, že se o své zkušenosti a znalosti máte snahu dělit dál a předáváte je takovouto lidskou formou, která je mi skutečně blízká. Mějte se moc krásně Lucie
Lucieúčastnice programu Zahrada mysli a Vůně bylin
Krásný den, Lindo! Srdečně Vás zdravím. Přihlásila jsem se do Vašeho on-line kurzu a jsem nadšená! Děkuji. Jsem nadšená ale také z toho, že jsem na internetu narazila právě na Vás. Hledala jsem nějaký bylinkářský kurz, protože se o byliny zajímám vlastně už do dětství (teď je mi 50). Ale teď jsem tím přímo posedlá:-) Otevřela jsem si spoustu odkazů a na jeden on-line kurz jsem se už málem přihlásila, když mi "něco" řeklo, ať se zkusím ještě podívat dál. A v tom to přišlo: rozklikla jsem odkaz s Vaší nabídkou a bylo vymalováno. Vy jste totiž můj člověk, a když čtu Vaše texty, mám pocit, jako kdyby to promlouvala moje duše. Tyto měsíce se mi děje totiž přesně to, o čem Vy píšete. Najednou se mi svět bylin venku v přírodě víc a víc začíná otevírat, sbírám byliny, kolem kterých jsem dřív chodila s klapkami na očích a navíc s nimi začínám cítit nádherné propojení.

Jsem šťastná, že jsem narazila na internetu právě na Vás, protože cítím, že jste moje krevní skupina. Děkuji, děkuji a děkuji a přeji Vám spoustu nádherných chvil s bylinkami. Milá Lindo - mějte se krásně! S přátelským pozdravem
Marcela Kořínkováúčastnice programu Vůně bylin

Začtěte se do článků na blogu

Léčivá, krásná a voňavá borovice lesní. Latinsky se nazývá Pinus sylvestris. Za teplých dní…
Pokračovat ve čtení
Louky poseté pampeliškami, svěží jarní vzduch a celý bylinkový rok je zase před námi.…
Pokračovat ve čtení
Mnoho bylinářů sbírá léčivé bylinky a připravuje z nich sirupy, tinktury, masti, ale méně…
Pokračovat ve čtení
Podzim je období, kdy sklízíme jablka, hrušky, arónie, švestky. Chodíme sbírat houby, kaštany, vyrábíme…
Pokračovat ve čtení
  Jakmile na konci léta začnou červenat šípky, podzim se blíží. Dny se začínají…
Pokračovat ve čtení
Babí léto je krásným časem sběru dozrávajících plodů... Vnímám intenzivní vůně, blížící se podzim, rozkvět…
Pokračovat ve čtení

BYLINKY,

AROMATERAPIE

Linda Mahelová