Pořiďte si Můj bylinkový diář 2022. K objednávce >>> tudy.

Přírodní deodorant

Mám ráda přírodní deodoranty a jejich přirozenou vůni. Používám je sice občas, ale i tak je přírodní deodorant příjemnou voňavou záležitostí. Vyrábím ho z ingrediencí, které mám většinou doma a vy je budete mít nejspíš také. Případně si dokoupíte včelí vosk nebo bambucké máslo, ale výroba vlastního domácího produktu za to určitě stojí.

Proč si vyrobit přírodní deodorant?

Budete mít hezký pocit, že jste pro sebe připravili něco milého a voňavého. Deodorant dáváme na kůži, a tak se látky v něm obsažené vstřebávají do těla. Deodoranty jsou obvykle plné hliníku a dalších nežádoucích látek… Pod kůží se nachází lymfatické uzliny. Ty mají za úkol odvádět toxiny z těla.

Pokud použijeme přípravek, který je plný nebezpečné chemie, putuje tato chemie skrze kůži do organismu a ten má pak těžší práci s odvodem toxických látek. Oproti tomu přírodní přípravek naše tělo nezatěžuje.

Výroba přírodního domácího deodorantu:

Co budete na výrobu potřebovat: 

  • 1 polévkovou lžíci nerafinovaného bambuckého másla
  • 1 polévkovou lžíci kokosového tuku
  • 1/2 polévkové lžíce včelího vosku
  • 1 vrchovatou lžíci škrobu (můžete použít kukuřičný)
  • 1 čajovou lžičku jedlé sody
  • 3 kapky levandulového éterického oleje a 2 kapky éterického oleje z gerania
  • 1 čajovou lžičku vitaminu E – nemusíte přidat – používá se jako přírodní konzervant

Jak to všechno smíchat dohromady:

Ve vodní lázni postupně rozehřejte všechny tuky – bambucké máslo, kokosový olej a včelí vosk a promíchejte je. Včelí vosk potřebuje na rozehřátí nejdelší dobu. Když jsou tuky rozehřáté, přidejte kukuřičný škrob s jedlou sodou. Všechno zase promíchejte. Nechte mírně vychladnout a potom přidejte éterické oleje.

Éterické oleje a vitamin E pořídíte v e-shopu, ale možná máte doma zásobu těch základních. Stejně tak bambucké máslo. Nejlepší je to nerafinované. Ráda používám ét. oleje od firmy Oshadhi, ale i jiných. Pokud máte raději jiné vůně éterických olejů než jsem uvedla, přidejte do deodorantu své oblíbené. Místo levandule a gerania použijte třeba mátu, eukalyptus, šalvěj muškátovou.

Ať vám přírodní deodorant dělá dobrou službu. Určitě budete mít i dobrý pocit z toho, že jste si pro sebe vyrobili přípravek, který je k vašemu tělu přátelský. Když si deodorant oblíbíte, udělejte radost i někomu dalšímu a vyrobte ho svým blízkým jako dárek. A jestli si už svůj domácí deodorant vyrábíte, napište mi do komentáře.

Přeji vám krásné voňavé tvoření.

Linda Mahelová

Milovnice vůní, bylin a zázraků každodennosti. Jsem nadšená bylinářka, aromaterapeutka, autorka e-booků 10 bylin k očistě vašeho těla a Bylinkového kalendáře. Více o mně najdete tady>>

Ráda s vámi sdílím bylinkové recepty v článcích na blogu a online programech, které jsem pro vás vytvořila. Těší mě, že programy pomohly už stovkám nadšených bylinkářů, kteří jimi v posledních letech prošli.

Učím vás vyrábět své bylinkové poklady - masti, tinktury, likéry, sirupy, octy, bylinné směsi a mnoho dalšího v online programu Vůně bylin. Inspirace, rituály, meditace a návody na výrobu bylinkových dobrot najdete v celoročním online kurzu Zahrada mysli. Hojivou sílu bylin a meditací poznáte v programu Zdravá žena, kterým vás budu krok za krokem provázet. Jak mít krásnou pleť, zdravé vlasy, žít bez vleklé únavy se naučíte v programu Očista těla kořeny.>>

Inspiruji druhé, aby skrze vztah k přírodě objevili vztah k sobě.

Komentáře